Erben Wennemars heeft in zijn column voor het Algemeen Dagblad uitgehaald naar Irene Schouten. De 32-jarige schaatsster keerde vorige week na een jaar afwezigheid terug op het ijs. De oud-topschaatser concludeert echter dat haar rentree zonder plan en erg chaotisch verliep.
"Wat een ongelooflijke poppenkast", begint Wennemars. Al vóór de rentree van Schouten uitte haar coach Jillert Anema kritiek op de comeback van de drievoudig olympisch kampioene. Volgens de schaatstrainer was ze nog niet fit genoeg en moest ze haar rentree uitstellen. Hij selecteerde haar daarom niet voor de marathon in Heerenveen. Schouten regelde vervolgens echter zelf een startbewijs bij de KNSB en kon daardoor alsnog meedoen.
Erben Wennemars bekritiseert beslissing Irene Schouten
Ongeveer één jaar geleden nam Schouten onverwacht afscheid van de schaatswereld. Destijds gingen er gelijk geruchten rond of ze écht wilde stoppen. Volgens Wennemars keert de schaatsster nu net zo onverwacht en onduidelijk weer terug op het ijs. "Geen sterke aankondiging, geen plan – alleen een schaatsster die zich, zonder overleg met haar ploeg, op het ijs begeeft en vervolgens verbaasd zegt te zijn over de media-aandacht. Je bent regerend olympisch en wereldkampioene, amper twaalf maanden geleden groots uitgezwaaid in een vol Thialf, en dan verwacht je dat niemand vragen stelt als je plots weer meedoet aan een marathon? Natuurlijk vraagt Bert Maalderink van de NOS of ze in Milaan haar drie titels uit Peking wil verdedigen."
Lees ook: Kelly Piquet is Max Verstappen voor en koopt zelf cadeau voor Valentijnsdag
Wennemars vervolgt; "En toen kwam het meest ongeloofwaardige moment: Schouten beweerde dat ze daar 'nog niet over heeft nagedacht'. Twee maanden na je bevalling, precies een jaar voor de Spelen terugkeren op het ijs en dan zeggen dat je er geen idee van hebt waar dit naartoe leidt? Dat soort ontwijkende antwoorden maken het alleen maar erger. Had dan gewoon gezegd: 'Ik weet het nog niet, maar ik wil kijken waar ik sta.' Nu voedde ze alleen maar de speculaties."
Lees ook: Jutta Leerdam krabbelt terug en stelt schaatsfans vlak voor NK afstanden teleur
Volgens Wennemars lijkt Anema de grip op de situatie te verliezen en staat ook sponsor AH/Zaanlander buitenspel. "Het probleem is niet dat Schouten weer schaatst, maar hoe dit is gegaan. Zonder overleg met haar coach, zonder duidelijke boodschap, zonder enige regie. Wat is het plan? Voor haar eigen geloofwaardigheid zou ik haar adviseren om de eerstvolgende keer met een helder verhaal te komen. Een verhaal waar ze over een half jaar niet meer op terug hoeft te komen. Dit getwijfel en haar ontwijkende antwoorden? Die schaden niet alleen haar reputatie, maar ook haar sportieve toekomst."