Welke Nederlandse sporters hebben zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Parijs? Mee Met Oranje zet op een rij wie allemaal kans maakt op een medaille tijdens het grootste sportevenement ter wereld, dat tussen 26 juli en 11 augustus wordt gehouden in de Franse hoofdstad.
Lees ook: Olympiër Renzo Tjon-A-Joe zwom in de Surinamerivier tussen de piranha's
Atletiek
Mannen - looponderdelen
Liemarvin Bonevacia - 400 meter
Nick Smidt - 400 meter horden
Niels Laros - 1.500 meter
Abdi Nageeye - Marathon
Khalid Choukoud - Marathon
Mannen - technische onderdelen
Denzel Comenentia - Kogelslingeren
Menno Vloon - Polsstokhoogspringen
Sven Roosen - Tienkamp
Vrouwen - looponderdelen
Lieke Klaver - 400 meter
Femke Bol - 400 meter en 400 meter horden
Sifan Hassan - 1.500 meter, 5.000 meter, 10.000 meter en de marathon
Maureen Koster - 5.000 meter
Diane van Es - 10.000 meter
Veerle Bakker - 10.000 meter
Anne Luijten - Marathon
Maayke Tjin-A-Lim - 100 meter horden
Nadine Visser - 100 meter horden
Cathelijn Peeters - 400 meter horden
4x100m estafette
4x400m estafette
Vrouwen technische onderdelen
Jessica Schilder - Kogelstoten
Jorinde van Klinken - Kogelstoten, Discuswerpen
Alida van Daalen - Discuswerpen
Anouk Vetter - Meerkamp
Emma Oosterwegel - Meerkamp
Gemengd
Gemengde 4x400m estafette
Lees ook: Nederland wacht recordaantal medailles op Olympische Spelen
Baanwielrennen
Mannen:
Roy van den Berg (teamsprint)
Yoeri Havik (koppelkoers)
Jeffrey Hoogland (teamsprint, sprint, keirin)
Harrie Lavreysen (teamsprint, sprint, keirin)
Jan-Willem van Schip (koppelkoers, omnium)
Vrouwen:
Lisa van Belle (koppelkoers)
Maike van der Duin (koppelkoers, omnium)
Kyra Lamberink (teamsprint)
Steffie van der Peet (teamsprint, sprint, keirin)
Hetty van de Wouw (teamsprint, sprint, keirin)
Badminton
Robin Tabeling en Selena Piek (gemengd dubbel)
Beachvolleyballen
Stefan Boermans en Yorick de Groot
Matthew Immers en Steven van der Velde
Katja Stam en Raïsa Schoon
BMX
Mannen
Jaymio Brink
Vrouwen:
Laura Smulders
Merel Smulders
Manon Veenstra
3x3 Basketbal
Mannenploeg
Breakdance
India Sardjoe - B-Girls
Lee-Lou Demierre - B-boys
Menno van Gorp - B-boys
Boksen
Chelsey Heijnen - Categorie onder 60 kilo
Golf
Anne van Dam
Handbal
Vrouwenteam (Lois Abbingh, Rinka Duijndam, Kelly Dulfer, Tamara Haggerty, Laura van der Heijden, Nathalie Hendrikse, Yara ten Holte, Dione Housheer, Angela Malestein, Kim Molenaar, Larissa Nusser, Estavana Polman, Inger Smits, Zoë Sprengers, Nikita van der Vliet en Bo van Wetering)
Handboogschieten
Steve Wijler
Vrouwenploeg recurve (drie atleten)
Gemengde ploeg
Hockey
Mannenteam (Pirmin Blaak; Lars Balk, Justen Blok, Jip Janssen, Joep de Mol, Floris Wortelboer; Seve van Ass, Jorrit Croon, Jonas de Geus, Floris Middendorp, Derck de Vilder; Koen Bijen, Thierry Brinkman, Thijs van Dam, Tjep Hoedemakers, Duco Telgenkamp)
Vrouwenteam (Felice Albers, Joosje Burg, Luna Fokke, Yibbi Jansen, Marleen Jochems, Sanne Koolen, Renee van Laarhoven, Frederique Matla, Freeke Moes, Laura Nunnink, Lisa Post, Pien Sanders, Marijn Veen, Anne Veenendaal, Maria Verschoor en Xan de Waard).
Judo
Mannen
Tornike Tsjakadoea (tot 60 kilogram)
Frank de Wit (tot 81 kilogram)
Noël van 't End (tot 90 kilogram)
Michael Korrel (tot 100 kilogram)
Jelle Snippe (boven 100 kilogram)
Vrouwen
Joanne van Lieshout (tot 63 kilogram)
Sanne van Dijke (tot 70 kilogram)
Guusje Steenhuis (tot 78 kilogram)
Marit Kamps (boven 78 kilogram)
Kanovaren
Martina Wegman - K1 (Slalom)
Lena Teunissen - C1 (Slalom)
Joris Otten - C1 (Slalom)
Selma Konijn en Ruth Vorsselman - K2 (Sprint)
Mountainbiken
Puck Pieterse
Anne Terpstra
Paardensport
Dressuurteam (Dinja van Liere, Hans Peter Minderhoud en Emmelie Scholtens)
Eventingteam (Janneke Boonzaaijer, Sanne de Jong en Raf Kooremans)
Springteam (Willem Greve, Harrie Smolders en Maikel van der Vleuten)
Roeien
Mannen
Simon van Dorp (skiff)
Stef Broenink/Melvin Twellaar (dubbel-twee)
Koen Metsemakers/Tone Wieten/Finn Florijn/Lennart van Lierop (dubbel-vier)
Rik Rienks/Eli Brouwer/Nelson Ritsema/Guus Mollee (vier-zonder)
Mick Makker/ Gert-Jan van Doorn/ Jacob van de Kerkhof/Sander de Graaf/Jan van der Bij/Ruben Knab/Olav Molenaar/Ralf Rienks/Dieuwke Fetter* (Acht)
Vrouwen
Karolien Florijn (skiff)
Lisa Scheenaard/Martine Veldhuis (dubbel-twee)
Bente Paulis/Laila Youssifou/Tesse Dullemans/Roos de Jong (dubbel-vier)
Veronique Meester/Ymkje Clevering (twee-zonder)
Benthe Boonstra/Tinka Offereins/Hermijntje Drenth/Marloes Oldenburg (vier-zonder)
Schermen
Tristan Tulen (degen)
Schoonspringen
Else Praasterink - 10-metertoren
Skateboarden
Keet Oldenbeuving
Roos Zwetsloot
Synchroonzwemmen
Bregje en Noortje de Brouwer
Tafeltennissen
Britt Eerland
Tennissen
Tallon Griekspoor (mannen singles)
Arantxa Rus (vrouwen singles)
Wesley Koolhof (mannen dubbelspel)
Robin Haase (mannen dubbelspel)
Jean-Julien Rojer (mannen dubbelspel)
Demi Schuurs (vrouwen dubbelspel)
Triatlon
Mitch Kolkman (individueel en gemengde estafette)
Richard Murray (individueel en gemengde estafette)
Maya Kingma (individueel en gemengde estafette)
Rachel Klamer (individueel en gemengde estafette)
Turnen
Mannenploeg (5 turners)
Vrouwenploeg (5 turners)
Waterpolo
Vrouwenteam (12 atleten)
Wegwielrennen
Mannen
Wegrit (Dylan van Baarle, Daan Hoole en Mathieu van der Poel)
Tijdrit (Daan Hoole)
Vrouwen
Wegrit vrouwen (Ellen van Dijk, Lorena Wiebes, Marianne Vos en Demi Vollering)
Tijdrit vrouwen (Ellen van Dijk en Demi Vollering)
Zeilen
Annelous Lammerts - Kitefoil
Annette Duetz en Odile van Aanholt - 49erFX
Bart Lambriex en Floris van de Werken - 49er
Duko Bos - ILCA 7
Laila van der Meer en Bjarne Bouwer - Nacra17
Luc van Opzeeland - IQFoil (m)
Marit Bouwmeester - ILCA 6
Sara Wennekes - IQFoil (v)
Zwemmen
Mannen
Kenzo Simons - 50 meter vrije slag
Sean Niewold - 100 meter vrije slag
Arno Kamminga - 100 en 200 meter schoolslag
Caspar Corbeau - 100 en 200 meter schoolslag
Nyls Korstanje - 100 meter vlinderslag
Vrouwen
Valerie van Roon - 50 meter vrije slag
Marrit Steenbergen - 50, 100 en 200 meter vrije slag en 200 meter wisselslag
Maaike de Waard - 100 meter rugslag
Kai van Westering - 200 meter rugslag
Kira Toussaint - 100 meter rugslag
Tes Schouten - 100 en 200 meter schoolslag
Tessa Giele - 100 meter vlinderslag
Sharon van Rouwendaal - 10 kilometer open water