Wout Weghorst is blij dat hij weer op het veld staat na een langdurige blessureperiode. Tegen NAC Breda maakte de Ajax-spits zijn rentree, nadat hij wekenlang uit de roulatie was met een gebroken teen. “Het half uurtje tegen NAC is goed gegaan. Ik had al enkele keren meegetraind en mocht direct aan de bak,” zegt Weghorst in gesprek met de clubkanalen van Ajax.
De blessureperiode was voor de 31-jarige spits een nieuwe ervaring. “Ik heb dat nog nooit gehad in mijn hele carrière, zo'n tijdje geblesseerd zijn. Rondom wedstrijden vind ik dat lastig, want je wil gewoon voetballen en je steentje bijdragen.” Tijdens zijn herstel was Weghorst vooral thuis met zijn gezin, al bleef hij nauw betrokken bij het team. “Ik was bij alle wedstrijden aanwezig en dat voelde voor mij alsof ik de jongens kon helpen.”
Lees ook: Sevilla en Real Betis ideale vervolgclubs voor Ajax-spits Brian Brobbey
Ondanks het lange herstelproces, voelt Weghorst zich inmiddels weer topfit. “Ik wilde er alles aan doen om zo snel mogelijk terug te keren. Soms ging ik misschien iets te hard, maar uiteindelijk hadden de dokters gelijk. Ik wil graag nog jaren lekker voetballen, dus het was belangrijk dat mijn voet goed zou genezen.” Met het slotstuk van het seizoen in zicht is hij vol vertrouwen: “We hebben ons in een goede uitgangspositie gezet. Nu is het aan ons om de klus te klaren.”