Van Hooijdonk verbaast Van der Vaart met vulgaire uitspraak: 'Bijna twaalf uur'

Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
24 mrt. 2025, 00:34
25 mrt. 2025, 18:55
Rafael van der Vaart en Pierre van Hooijdonk bij de NOS
© NOS - Rafael van der Vaart en Pierre van Hooijdonk bij de NOS

De tweede kwartfinale van de Nations League tussen Spanje en Nederland was een waar spektakelstuk. Uiteindelijk nam La Furia Roja de strafschoppen beter, waardoor Oranje niet naar de Final Four gaat. Desondanks heeft Pierre van Hooijdonk enorm genoten.

Het Nederlands elftal rechtte zondagavond tot drie keer toe zijn rug, maar uiteindelijk mocht het niet baten. In de strafschoppenserie misten Noa Lang en Donyell Malen, terwijl bij de Spanjaarden alleen Lamine Yamal niet raakschoot. Door de strafschoppen beter te nemen schaart de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente zich ten koste van Nederland bij de Final Four van de Nations League.

Artikel gaat verder onder video

Rafael van der Vaart maakt geniepige opmerking

Van Hooijdonk was na afloop in de nabeschouwing van de NOS echter vol lof over het spel van het Nederlands elftal. "Ik heb over twee wedstrijden genoten, het was voetbalporno", reageerde de analist en voormalig Oranje-international. Rafael van der Vaart keek verbaasd op na het taalgebruik van zijn collega. "Voetbalporno? Ja, het is bijna twaalf uur, dan mag het hè?" De heren aan tafel lachten vervolgens breeduit over de opmerking.

Lees ook: Frenkie de Jong en Memphis Depay hevig in discussie met Stéphanie Frappart

Toen de analisten waren uitgelachen, legde Van Hooijdonk uit wat hij precies bedoelde. "Twee toplanden die een gevecht uitvechten met tien doelpunten over twee wedstrijden. Het Nederlands elftal komt drie keer terug van een achterstand vanavond. Alles erop en eraan. Ik denk dat dit is waarom we voetbal allemaal zo leuk vinden." Presentator Gert van 't Hof negeerde de opmerkingen en wilde door naar de reclame. Van der Vaart gooide er echter nog snel een geniepige opmerking uit. "Jij kijkt liever porno, of niet?", klinkt het, terwijl de analisten het uitproesten van plezier. De presentator weigerde de vraag te beantwoorden: "Ik denk niet dat het verstandig is dat ik daar hier nu antwoord op ga geven."