In Spanje heeft men genoten van het optreden van Dean Huijsen in de kwartfinale van de Nations League tussen Nederland en Spanje (2-2). De negentienjarige verdediger, die uitgerekend tegen zijn geboorteland debuteerde als Spaans international, wordt door Marca zelfs de 'roof van de eeuw' genoemd.
Huijsen kwam kort voor rust in het veld, als vervanger van de geblesseerde Pau Cubarsí. Vervolgens werd de Spaans-Nederlandse verdediger de hele wedstrijd uitgefloten in balbezit. Hij wist zich echter goed staande te houden en van Marca krijgt de mandekker een 8 voor zijn optreden in De Kuip. "Wat een verdediger hebben we binnengehaald!", jubelt de Spaanse krant, die vooral zijn voetballende kwaliteiten uitlicht. "Hij is erg goed aan de bal en vindt zijn ploeggenoten. Hij toonde veel persoonlijkheid bij zijn debuut."
Dean Huijsen krijgt complimenten
Marca concludeert wel dat Huijsen goed wegkwam met een gele kaart, na een harde charge op Justin Kluivert. "Het was een heel gevaarlijke tackle, midden op het veld. Wees daar voorzichtig mee!", krijgt de verdediger als tip. Ook Mundo Deportivo is onder de indruk van Huijsen. "Als we beseffen dat hij pas in 2005 geboren is – een jongetje van amper vijf jaar toen Spanje Nederland versloeg in de WK-finale van 2010 – is het indrukwekkend hoe hij omging met het gefluit van het publiek. In plaats van zich te laten afschrikken, stapte hij zonder aarzeling het veld op, ondanks dat hij halsoverkop moest invallen door de blessure van Cubarsí en nauwelijks had kunnen warmlopen", zo schrijft men.
Lees ook: De Jong, Koeman en Van der Vaart zeggen allemaal hetzelfde over Oranjespeler
"Hij verstopte zich niet, maar speelde met de durf en het zelfvertrouwen van een ervaren speler", vervolgt de krant. "Hij waagde zich zelfs aan een schot van afstand. Een week geleden speelde hij nog bij de O21, en nu maakte hij niet alleen zijn debuut bij het grote elftal, maar deed dat ook nog eens met verve, in misschien wel de moeilijkste omstandigheden die hij zich kon voorstellen", looft Mundo Deportivo. Huijsen was zelf na afloop ook erg blij. "Het is een droom die uitkomt om voor mijn land uit te komen", aldus de negentienjarige mandekker. "Het moest zo zijn, dat het ook in Nederland was. Ik ben heel blij", reageerde hij tegenover de Nederlandse pers.