Quilindschy Hartman wil volgend jaar met het Nederlands elftal naar het WK. De linksback van Feyenoord maakte vorige maand na ongeveer tien maanden zijn basisrentree. Nu wil hij fit worden en zich weer in de kijker spelen bij Ronald Koeman.
Op 31 maart van vorig jaar viel Hartman geblesseerd uit. Na medische onderzoeken bleek de linkspoot een zware kruisbandblessure te hebben opgelopen. Door zijn blessure miste hij onder meer het EK in Duitsland en Koeman nam de verdediger ook niet op in zijn voorlopige selectie voor de kwartfinales van de Nations League tegen Spanje. Hartman denkt echter dat hij weer spoedig kan terugkeren bij Oranje. "Als ik mijn oude niveau weer haal, moet dat lukken", zegt hij in gesprek met Hand in Hand, het blad van de supportersvereniging van Feyenoord.
WK 2026
Hartman vervolgt: "Nederland wordt niet overspoeld met linksbacks op dit moment. Ik vind dat ik daar dan wel thuishoor, het is in ieder geval wel mijn doel. Volgend jaar op het WK staan, is mijn stip aan de horizon. Daar ga ik voor." Ook bij Feyenoord wil hij snel weer een onbetwiste basisplek veroveren. "Ik heb heel veel energie en ik denk dat Feyenoord dat ook wel kan gebruiken nu, wat meer frisheid. Ik probeer die energie mee te nemen in het spel en hoop dat over te brengen op teamgenoten en het publiek zodat we positief vooruitgaan."
Lees ook: Oud-ploeggenoot onthult de grote kracht van Oranje-captain Virgil van Dijk
Momenteel staat Feyenoord op een teleurstellende vierde plek in de Eredivisie. Wanneer is het seizoen geslaagd voor Hartman? "Persoonlijk als ik weer zoveel mogelijk wedstrijden kan spelen en dat ik me fit voel. Als team is een seizoen alleen echt geslaagd als je kampioen wordt of je direct plaatst voor de Champions League, maar in de situatie waarin we nu zitten, is het uiteindelijk niet heel gek als wij derde worden. Laten we dat minimaal bereiken, en dan via de play-offs alsnog de Champions League halen." Voor zijn kwetsuur behoorde de verdediger tot de selectie van Oranje. Op 13 oktober 2023 maakte hij zijn debuut in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-2 verlies). Inmiddels heeft hij vier interlands achter zijn naam staan.