Ronald Koeman heeft niet het idee dat Spanje zich heeft 'ingehouden' in de eerste kwartfinale van de Nations League tegen Nederland. De bondscoach van het Nederlands elftal is dan ook trots op het spel van zijn elftal, na het 2-2 gelijkspel in De Kuip. Koeman hoopt dat Oranje zondagavond de klus in Valencia klaart.
"Dat is een beetje een Nederlandse gedachte", reageerde Koeman zaterdagavond tijdens de persconferentie van het Nederlands elftal toen hij werd gevraagd naar het idee dat Spanje zich inhield. "Als je goed bent, ligt het aan de tegenstander. Ik vind dat lulkoek. Spanje heeft vanaf het eerste moment willen winnen en dat hebben ze gedaan met heel veel goede spelers. Laat ik me verder maar stilhouden", vervolgde de bondscoach, die de thuiswedstrijd tegen Spanje de beste in zijn tweede termijn bij Nederland vond.
Ronald Koeman blikt vooruit
Koeman: "Als je kijkt naar de kracht van de tegenstander. Er zijn weinig slechte momenten geweest in de wedstrijd, dat we dusdanige fouten maakten dat je een slechte periode had. Ik denk dat het stabiel was. Zo'n tegenstander in fases je wil op kunnen leggen, daar hoop je op. Dat is knap." Spanje zal van de wedstrijd hebben geleerd en zondag 'getergd' voor de dag komen, verwacht de bondscoach. "Dus je moet nog beter zijn hier in Valencia. In eerste helft konden we ze nog meer pijn doen, met name aan de kant van Cody Gakpo. We kunnen nog beter, maar we hebben gesproken over Spanje en hoe zij zich ook willen laten zien."
Lees ook: Johan Derksen laaiend over Memphis Depay: ‘Dat grapje kost €160.000!’
"We hebben een sterke selectie, met een sterke bank", loofde Koeman. "Maar je richt je vooral op de momenten in de wedstrijd die er zijn geweest. Wat beter kan in balbezit en wat beter kan als je druk zet. Dat is het makkelijke van twee wedstrijden tegen dezelfde tegenstander, dan hoef je niet nog een keer alle beelden te laten zien. De agressiviteit, rust aan de bal, moet wederom heel goed zijn wil je kans maken om Spanje uit te schakelen."