2-voudig Oranje-international ontloopt celstraf: 'Spijt heb ik zeker'

Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
7 mrt. 2025, 19:30
19 mrt. 2025, 00:55
Joshua Brenet in actie voor het Nederlands elftal
© IMAGO - Joshua Brenet in actie voor het Nederlands elftal

Joshua Brenet hoeft tóch niet de cel in vanwege rijden zonder geldig rijbewijs, zo meldt RTV Oost. De verdediger, die tweemaal voor het Nederlands elftal uitkwam, werd een jaar geleden veroordeeld tot één maand gevangenisstraf. In hoger beroep is die straf echter flink afgezwakt.

In januari 2023 werd Brenet tweemaal betrapt achter het stuur. Eerst in Enschede, en later in het dorpje Bathmen (Overijssel). Op beide momenten beschikte de rechtspoot niét over een geldig rijbewijs. Het papiertje was drie jaar eerder al ingenomen, omdat hij toen ook al werd betrapt op rijden onder invloed. Hij moest een verplichte cursus volgen en zijn rijbewijs werd op dat moment ongeldig verklaard. FC Twente, zijn toenmalige club, greep daarop keihard in en nam per direct afscheid van de rechtsback, die inmiddels voor Al-Rayyan (Qatar) uitkomt.

Artikel gaat verder onder video

Hoger beroep

RTV Oost meldt dat de dertigjarige Brenet naar Nederland was afgereisd om het hoger beroep in zijn zaak bij te wonen. In de rechtbank nam de verdediger ook zelf het woord, om uit te leggen wat de zaak voor hem heeft betekend. "Ik zal mijn verantwoordelijkheid nemen, want spijt heb ik zeker. Ik heb ervan geleerd en heb lang op de blaren moeten zitten. Je kunt wel zeggen dat ik er ook littekens aan over heb gehouden." Door zijn veroordeling kon Brenet geen club meer vinden binnen Europa, waardoor hij nu - zonder zijn gezin - in Qatar actief is.

Lees ook: 106-voudig Oranje-international op het lijstje bij NEC als nieuwe hoofdtrainer

Ook zou de gevangenisstraf 'grote gevolgen hebben' voor zijn interlandcarrière. "Brenet staat namelijk op het lijstje van Dick Advocaat, bondscoach van Curaçao, om mee te gaan naar de Gold Cup komende zomer, dat in Amerika wordt georganiseerd", schrijft de regionale zender. De Verenigde Staten zou Brenet echter vermoedelijk niet binnen zijn gekomen als hij daadwerkelijk een celstraf had gekregen. Waar het Openbaar Ministerie ook in hoger beroep voor een gevangenisstraf pleit, heeft het hof een ander besluit genomen.

Lees ook: Pep Guardiola deelt dramatisch nieuws over geopereerde Nathan Aké

"De rechter vindt dat de voetballer al hard genoeg gestraft is en legt hem een taakstraf van zestig uur op. De gevolgen zijn al heel erg groot geweest", luidt de onderbouwing. Brenet speelde in het verleden twee interlands voor het Nederlands elftal. Hij debuteerde op 9 november 2016 in de oefeninterland tegen België (1-1) en speelde enkele dagen later ook nog in een WK-kwalificatieduel met Luxemburg (1-3 winst). Vervolgens werd hij niet meer opgeroepen en sinds 2024 komt hij uit voor Curaçao.

Lees meer over:

Nederland