Een international, bekend om zijn werklust, discipline, topsportmentaliteit en alom geliefd bij de fans. Hij draagt bij aan de nodige goals voor de aanstaande kampioen en heeft al de nodige punten weten te pakken voor de Amsterdammers. Idealistisch gezien klinkt het als dé perfecte spits voor een voetbalclub, maar toch lijkt het voor hem uit te lopen op een mismatch: Wout Weghorst. In samenwerking met Football Transfers duiken we in op de situatie van de in Borne-geboren aanvaller.
Dat de algehele situatie buiten het veld bij Ajax nog niet volledig hersteld is, is algemeen bekend. Zo lijkt een vertrek van Brian Brobbey zeer waarschijnlijk als een club zich zou melden. De Amsterdammers zijn bezig aan een wederopbouw en mede dankzij Francesco Farioli lijken ze uit een diep dal te klimmen. Waar het voor veel fans een seizoen zal zijn om niet snel te vergeten, is het voor Weghorst een jaar met de nodige kanttekeningen. Hij veroverde nooit écht een vaste basisplaats en moest mede door een blessure enige tijd vanaf de kant toekijken hoe zijn ploeg punten wist te pakken.
De statistieken zijn veelzeggend: Weghorst moest het dit seizoen doen met 32 wedstrijden, terwijl Brobbey zich kon laten zien in 45 duels. Het gehele seizoen dwarrelt de vraag al rond wie nou de eerste spits moet zijn. Statistisch gezien zou Weghorst de voorkeur moeten krijgen: hij wist 11 keer het net te vinden, Brobbey slechts 8 keer. Als je echter kijkt naar het spel van beide heren, ontstaat er een ander contrast: Het spel van Weghorst oogde vaak wat stroef. Waar Brian Brobbey zich moeiteloos en intuïtief door de verdediging beweegt, leunde Weghorst vooral op inzet en passie. Juist in de compacte zones waar Ajax normaliter floreert, schoot Weghorst tekort. Dat de 32-jarige spits niet altijd tot spelen kwam leidde tot persoonlijke frustratie, al liet hij dit niet openbaar weten.
Lees ook: Van de Ven schittert in Europa League: “Meest unieke verdediger ter wereld”
Onlangs kwam zijn zaakwaarnemer Mithat Halis met opvallende woorden over zijn toekomst: ''Weghorst komt mogelijk deze zomer wel naar Turkije. Hij kan bij elke club terecht.'' De geruchten over een mogelijke transfer naar de Süper Lig nemen toe, maar het is nog maar de vraag of dat de juiste stap voor hem zou zijn. Een terugkeer naar Duitsland of Engeland lijkt misschien logischer. Of misschien kiest hij wel voor een buitenlands avontuur in de MLS of het Midden-Oosten: Plekken waar spelers met ervaring en karakter juist gewaardeerd worden. Eén ding is duidelijk: Weghorst zal niet worden gezien als een miskoop. Wel als iemand die niet helemaal paste binnen de filosofie van Ajax. Een harde werker in een elftal vol technici. Een publiekslieveling in een systeem dat weinig ruimte bood voor zijn speelstijl.