Oranje-international die ontbreekt in voorselectie geeft duidelijke boodschap af

Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
07 mrt. 2025, 09:56
09 mrt. 2025, 18:10
Het Nederlands elftal versloeg Bosniรซ en Herzegovina in september met 5-2 in de Nations League
© IMAGO - Het Nederlands elftal versloeg Bosniรซ en Herzegovina in september met 5-2 in de Nations League

Joshua Zirkzee maakte donderdagavond de openingstreffer voor Manchester United in het Europa League-duel met Real Sociedad (1-1). De aanvaller van het Nederlands elftal was daarmee erg belangrijk en kreeg na afloop complimenten. Zijn trainer Rúben Amorim was erg lovend en ook op social media krijgt hij mooie woorden van voetbalfans.

In de tweede helft brak Zirkzee de ban na een mooie actie van de Argentijn Alejandro Garnacho. Vanaf de rand van het strafschopgebied scoorde de Nederlander met een bekeken schuiver door het midden. Amorim was na de wedstrijd erg positief over de Oranje-international. "Hij is beter aan het worden. Eigenlijk in alle aspecten van zijn spel, in alles wat hij doet", reageerde de Portugese coach bij TNT Sports. "Hij werkt ontzettend hard. Dit belangrijke moment heeft hij verdiend", besloot de trainer.

Artikel gaat verder onder video

Joshua Zirkzee krijgt lof

Zelf was Zirkzee, die niet is opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal, een stuk kritischer. "We moeten meedogenloos zijn als we kansen krijgen. We hebben er vandaag genoeg gehad. We spelen tegen een goede ploeg, die lekker voetbalt, dus dan is het niet makkelijk. Maar dan moet je toeslaan bij de kansen. En we kregen er meer dan één. Ik denk dat we nu kalm moeten blijven. Die strafschop was pech (tegentreffer, red.), maar het laat wel zien dat je klinisch met je kansen om moet gaan. Want op dit niveau wordt het afgestraft."

Lees ook: Jorrel Hato spaart blunderende Noa Vahle in interview na Europa League-duel

Op social media is men echter positief over het optreden van Zirkzee, die eind vorig jaar nog na 33 minuten werd gewisseld in het thuisduel met Newcastle United (0-2). "In een beter Manchester United-team zou Zirkzee zoveel niveaus omhoog kunnen gaan", looft één fan, terwijl een ander hem elke wedstrijd verbetering ziet tonen. "Zirkzee was goed, maar had nauwelijks iemand om mee samen te spelen", concludeert aan een andere supporter. "Hij zal sensationeel zijn bij Manchester United in de komende jaren", klinkt het tot slot.