De Jong geeft update over zoektocht naar nieuwe bondscoach en reageert op kritiek

Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
07 mrt. 2025, 13:59
10 mrt. 2025, 00:55
Nigel de Jong geeft update over zoektocht naar nieuwe bondscoach
© ESPN - Nigel de Jong geeft update over zoektocht naar nieuwe bondscoach

Nigel de Jong heeft een update gegeven over de zoektocht naar de opvolger van Andries Jonker. Begin dit jaar maakte de KNVB bekend dat het contract van de bondscoach van de Oranje Leeuwinnen niet wordt verlengd. Er ontstond vervolgens veel commotie, maar De Jong vindt dat hij goed heeft gehandeld.

Tijdens het Captains Dinner van de KNVB in het Rijksmuseum werd De Jong door de ESPN gevraagd hoe het gaat met zijn zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor de Oranje Leeuwinnen. "Daar zijn we op dit moment helemaal niet mee bezig", reageerde de directeur topvoetbal van de KNVB duidelijk. "Deze avond staat in het teken van de Vrouwen Eredivisie en iedereen die daarmee hoort. We hebben net een goede window afgesloten, dus we kijken nu naar april", vervolgde hij. De Oranje Leeuwinnen spelen volgende maand tweemaal tegen Oostenrijk, in de groepsfase van de Nations League.

Artikel gaat verder onder video

Kritiek

Nadat de KNVB bekendmaakte dat Jonker na het EK moet vertrekken bij de Oranje Leeuwinnen, ontstond er veel commotie. Zelf reageerde de bondscoach ook 'verrast' tijdens een persmoment van de ploeg. De Jong gaf vervolgens in een statement aan dat hij niet dieper wilde ingaan op het besluit, dat kwam de KNVB-baas daarna op veel kritiek te staan. "De exacte reden is op dit moment niet belangrijk. We gaan niet met hem door als bondscoach na het EK. Andries heeft de afgelopen twee jaar fantastisch werk verricht. Hij heeft een topsportmentaliteit neergezet. Daar zijn wij hem dankbaar voor", zo sprak De Jong destijds.

Lees ook: Nieuw drama voor Oranje-international die net terug is na 10 maanden blessureleed

Tegenover ESPN benadrukt De Jong dat hij niks anders had willen aanpakken in de situatie rondom Jonker: "Ik ben vrij rustig. Je kunt altijd evalueren na zo’n periode. Ik had niets anders willen doen. Zolang het intern rustig is, is het geluid van buiten maar een kleine min." De voormalig international van het Nederlands elftal vervolgde: "Intern is het heel rustig, daar zorgen we gezamenlijk voor."