Oranje-captain Lois Abbingh doet stapje terug en gaat met schoonzus spelen

Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
07 feb. 2025, 15:00
07 feb. 2025, 15:00
Lois Abbingh in actie bij de handbalvrouwen
© IMAGO - Lois Abbingh in actie bij de handbalvrouwen

Lois Abbingh heeft een contract getekend bij Borussia Dortmund. De handbalster moest vorige plots op zoek naar een nieuwe club, omdat haar vorige werkgever Vipers Kristiansand midden in het seizoen failliet was gegaan. Ook Oranje-internationals Larissa Nüsser en Merel Freriks hebben inmiddels een nieuw team gevonden.

Vipers Kristiansand wist in 2021, 2022 en 2023 nog de Champions League te winnen, maar de topclub bleek boven hun stand te hebben geleefd. Voor Abbingh kwam het nieuws als een shock, zo vertelt ze in gesprek met de NOS. "Zaterdagavond speelden we nog een Champions League-duel, zondagavond had ik geen club meer." In Duitsland heeft de aanvoerder van Oranje voor anderhalf jaar heeft getekend. Ze heeft echter wel een stap terugzet, want Borussia Dortmund speelt in de minder prestigieuze Europa League.

Artikel gaat verder onder video

Lois Abbingh maakt overstap naar Borussia Dortmund

Abbingh: "Alle selecties en begrotingen zijn al maanden rond. Om nu een nieuwe club te vinden op hoog niveau was echt bijzonder lastig." Desondanks is ze erg blij met haar nieuwe club. "Ik wilde zekerheid en ben me ervan bewust dat mijn carrière niet eeuwig duurt. Deze constructie is fijn voor mijn gezin én ik kan me zonder zorgen op het WK voorbereiden." Het wereldkampioenschap wordt in het najaar in Nederland en Duitsland gehouden en is een groot doel voor de 32-jarige speelster. "Ik wil goed zijn voor eigen publiek, dan is het niet wenselijk om voortdurend van ploeg en leefomgeving te moeten wisselen."

Lees ook: Bondscoach shorttrackers heeft duidelijke opdracht: 'Tegenstander naaien'

Bij Borussia Dortmund komt Abbingh overigens onder anderen haar schoonzus Tess Lieder-Wester tegen, oud-doelvrouw van Oranje. Bovendien staan de Nederlandsers Alieke van Maurik en Kelly Vollebregt onder contract bij de Duitse club, die wordt getraind door voormalig bondscoach Henk Groener. Nüsser en Freriks vonden beiden wel een Champions League-club. Eerstgenoemde heeft voor een halfjaar getekend bij het Roemeense Gloria 2018. Freriks is naar het Deense Esbjerg vertrokken.

Lees meer over:

Handbal Lois Abbingh