Max Verstappen luidt nog vóór eerste race de noodklok: 'Lastig om op te lossen'

Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
14 mrt. 2025, 09:06
14 mrt. 2025, 15:05
Max Verstappen ziet WK-voorsprong verder slinken na GP van Singapore
© IMAGO - Max Verstappen, Formule 1-coureur

Max Verstappen kwam er tijdens de eerste twee vrije trainingen in Australië niet aan te pas. Na een vijfde plek in de eerste sessie, kwam hij in de tweede vrije training niet verder dan de zevende tijd. Na afloop bekende de viervoudig wereldkampioen dat Red Bull Racing met de nodige problemen kampt.

Vooral Ferrari en McLaren deden weinig voor elkaar onder in de eerste twee vrije trainingen en maakten grote indruk. De 27-jarige Verstappen bleef in de buurt, maar zat niet in de buurt van de tijden van beide topteams. Zijn nieuwe teamgenoot Liam Lawson kwam er helemaal niet aan te pas en klokte twee keer de zeventiende de tijd. "De balans was niet eens zo slecht. Er waren geen grote problemen. Toch was er op de één of andere manier geen grip te vinden op alle vier de banden. Vooral in sector één en de laatste sector. Dat betekent natuurlijk dat we er op dit moment nog niet bijstaan", reageerde Verstappen tegenover Sky Sports.

Artikel gaat verder onder video

Grip

De problemen van Red Bull Racing zijn niet enorm groot, benadrukte Verstappen. "Het probleem is dat het niet echt zorgt voor grote problemen in de balans. Ik denk dat het best lastig wordt om het op te lossen. Het is alleen niks dat ik niet verwacht had toen we hierheen kwamen. Ik ben niet positief of negatief verrast met de snelheid die we op dit moment laten zien", zo besluit de viervoudig wereldkampioen op het Albert Park Street Circuit in Melbourne.

Lees ook: Het (extreem vroege) tijdschema voor de Grand Prix van Australië

Teamadviseur Helmut Marko concludeerde tegenover NU.nl dan ook dat er nog veel werk aan de winkel is voor Red Bull Racing. De Oostenrijker denkt dat McLaren zaterdag tijdens de kwalificatie het te kloppen team. "De McLaren's zijn zaterdag buiten bereik", was Marko stellig. Verstappen werkte tijdens de vrije trainingen geen normale longrun af, omdat het team lang nodig had om de afstellingen te wijzigen. De adviseur weet daarom niet hoe de kansen van de Nederlander in de race eruitziet. Lando Norris was de snelste in de eerste vrije training en Charles Leclerc klokte in VT2 de snelste tijd.

Lees meer over:

Formule 1 Max Verstappen