Dit is wanneer Max Verstappen in actie komt tijdens de Formule 1-testdagen

Sebastiaan Kissing Sebastiaan Kissing
22 feb. 2025, 11:09
22 feb. 2025, 19:45
© IMAGO - Max Verstappen

Max Verstappen staat op het punt om aan de testdagen te beginnen op het Bahrain International Circuit. Deze vinden van 26 tot en met 28 februari plaats. Tijdens deze dagen zullen de verschillende teams, waaronder het team Red Bull Racing, hun nieuwe auto's gaan testen, waaronder RB21. Verstappen zal op twee van de drie testdagen in actie komen.

Red Bull Racing begint volgende week dinsdag met een filmdag. Een filmdag staat officieel helemaal in het teken om dan zoveel mogelijk promotiemateriaal te schieten en daardoor mogen Max Verstappen en zijn nieuwe teamgenoot Liam Lawson samen 200 kilometer rijden op speciale demonstratiebanden. Het is inderdaad een zeer korte sessie, maar zo krijgen de coureurs wel alvast een eerste indruk de nieuwe 2025 Formule 1-wagen van het team, de RB21. Hoewel het dus om een filmdag gaat, zijn deze runs wel erg belangrijk voor het team. Alle data die verzameld worden tijdens deze sessie, zijn van groot belang voor het team in aanloop naar de officiële testdagen.

Artikel gaat verder onder video

Verstappen en Lawson om en om in RB21

Verstappen zal woensdagochtend beginnen met de eerste officiële testkilometers op het Bahrein en ook donderdag zal hij de hele dag testen. Liam Lawson, die zich voorbereidt op zijn eerste volledige seizoen bij Red Bull, neemt vrijdag het stuur over. Op die dag zal Verstappen zich voornamelijk richten op zijn marketing- en mediaverplichtingen. Beide coureurs missen zodoende elk één volledige testdag.

Lees ook: Formule 1 verrast en haalt veelgeprezen evenement naar Nederland

Niet Bahrein, maar Australië opent het seizoen

Na de testdagen in Bahrein was het eigenlijk zo dat direct daar ook de seizoensopener werd verreden, echt is dat dit jaar verandert: het Formule 1-seizoen 2025 trapt namelijk af met de Grand Prix van Australië op 16 maart 2025. De beslissing om de opener naar Down Under te verplaatsen, komt door de Ramadan, die loopt van 28 februari tot 29 maart 2025. Hierdoor is het in Bahrein niet mogelijk om de race in deze periode te organiseren, en is ook de Grand Prix van Saoedi-Arabië, oorspronkelijk gepland voor vóór de Ramadan, naar na deze maand verschoven.