Het is inmiddels traditie geworden dat Christian Horner na incidenten met Max Verstappen foto’s laat afdrukken om deze aan de pers te tonen. Ook na de Grand Prix van Saoedi-Arabië houdt de teambaas van Red Bull Racing zich aan dat gebruik. Volgens Horner heeft de regerend wereldkampioen niets verkeerd gedaan. Ook Verstappen was het er niet mee eens.
Op het Jeddah Corniche Circuit had Verstappen een moeizame start en hij zag Oscar Piastri direct naast zich verschijnen. Om een botsing met de laat remmende McLaren te voorkomen, week hij uit en sneed de eerste bocht af. Hoewel de Nederlander de leiding wist te behouden, leverde dit hem een tijdstraf van vijf seconden op. Die straf moest hij inlossen tijdens zijn enige pitstop van de race, waardoor Piastri eenvoudig voorbij kon komen. "Nou, fucking mooi is dat", riep Verstappen over de boordradio toen hij hoorde dat hij een tijdstraf had ontvangen. Inmiddels heeft de FIA in een verklaring extra uitleg gegeven
Christian Horner toont bewijs
"We hebben er al een soort discussie over gehad met de wedstrijdleiders", reageerde Horner bij Sky Sports F1. "Dat was voor de race tijdens briefings en dergelijke. We hebben een ongeschreven 'laat ze racen'-regel. Ik weet niet waar Max naartoe had moeten gaan in de eerste bocht." De teambaas had zelfs foto's uitgeprint om zijn standpunt te verdedigen. "Ik vind dat het erg zwaar bestraft werd. We hebben de positie niet teruggegeven, omdat we vonden dat Max niets verkeerd had gedaan. Je kunt het hier zien bij de apex van de bocht. Daar zat Max er duidelijk voor."
Lees ook: Irritaties lopen flink op tussen Viaplay en Max Verstappen tijdens interview
Ondanks de teleurstelling over de tijdstraf vindt Horner dat de snelheid van de RB21 bemoedigend is voor de komende races. "Laten we niet vergeten dat McLaren een voorsprong van 1,2 seconden op iedereen had op vrijdag. Max voelde zich comfortabel en hij kon een gat trekken. We probeerden een voorsprong op te bouwen voor de pitstop, maar zelfs met de straf mocht het niet zo zijn. We hebben goede punten, belangrijke punten gepakt vandaag. We zijn maar twaalf punten van de kampioenschapsleider verwijderd."
The photo that Christian Horner is using to show Red Bull’s belief that Max Verstappen was ahead of Oscar Piastri’s the apex at Turn 1 #F1 #SaudiArabianGP pic.twitter.com/nZC00jpyDK
— Chris Medland (@ChrisMedlandF1) April 20, 2025