Buitenlandse media zien het grote verschil tussen Oscar Piastri en Lando Norris

Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
21 apr. 2025, 13:16
21 apr. 2025, 13:16
Oscar Piastri en Max Verstappen
© IMAGO / Mee Met Oranje - Oscar Piastri en Max Verstappen

Na afloop van de Grand Prix Saoedi-Arabië werd er veel gesproken over de tijdstraf van Max Verstappen na het incident met Oscar Piastri. De Nederlander kwam zelf uiterst gefrustreerd voor de camera's en kon zich nauwelijks inhouden. De buitenlandse media concluderen dat het moment beslissend was voor de race.

"Omdat Piastri agressief reed, wurgde hij Max en had Verstappen geen andere keus dan de bocht af te snijden", zo vat het Spaanse Marca het moment in de eerste bocht samen. "Het is onduidelijk wie de grootste schuldige is, maar de FIA ​​gaf de wereldkampioen een tijdstraf van vijf seconden. De Nederlander bleef pushen, maar met zijn kalmte kon Piastri de slipstream van de Red Bull goed beheersen." Toch is het medium onder de indruk van de 'titanenprestatie' van de regerend wereldkampioen. "Als uitdager van McLaren mag hij zeker nog niet afgeschreven worden."

Artikel gaat verder onder video

Buitenlandse media verdeeld over tijdstraf

Ook BILD zag Piastri er met de zege vandoor gaan 'dankzij een straf voor Verstappen'. "De beslissing voor zijn overwinning in Saoedi-Arabië viel al bij de start: Verstappen, die de race vanaf pole position was gestart vóór Piastri, behield de leiding – en verloor die tegelijkertijd. Door de te hoge snelheid kon hij zijn auto niet op de baan houden en nam hij een kortere route." Dat laatste is niet 'des Verstappens', concludeert Sky Sports. "Hij wordt niet vaak verslagen vanaf pole, maar kwam direct onder druk te staan ​​toen de lichten uitgingen. Piastri was vanaf de tweede plaats iets sneller weg van de grid en hield de belangrijke binnenlijn vast voor de korte run naar de openingschicane."

Lees ook: Max Verstappen kan zich niet langer inhouden voor de camera's en haalt uit

Na het incident ontving Verstappen een tijdstraf van vijf seconden. Ook in de buitenlandse media verschillen de meningen enorm. The Mirror kan echter niet ontkennen dat de stewards 'een belangrijke' rol in de uitslag van de Grand Prix van Saoedi-Arabië speelden. "Verstappen ging van de baan om de leiding te behouden nadat Piastri de beste start had gemaakt en beide coureurs elkaar de schuld gaven. De beslissing van de stewards viel in het voordeel uit van de McLaren-coureur en dat bleek het beslissende moment in de race."

Lees ook: Fans zien opmerkelijk filmpje: Verstappen in woordenwisseling met FIA-president

Het Laatste Nieuws heeft begrip voor de actie van Verstappen. "Tegenstanders van Verstappen zullen uiteraard aanvoeren dat hij alweer over de schreef ging in de eerste bocht. Want het de iets beter gestarte Piastri niet wilde gunnen om als eerste door die bocht te gaan, en dus maar de bocht afsneed. Niet mee eens. Oké, Verstappen speelde het niet sportief. Een gentleman als Lando Norris zou ongetwijfeld op de rem gegaan zijn. Maar Verstappen speelde het wel… slim. Lees: hij legde de verantwoordelijkheid in de handen van de wedstrijdleiding. Hij ging voor fifty-fifty. Ofwel oordeelden de commissarissen dat het gedeelde schuld was - het was inderdaad wel héél krap om uit te maken wie zijn neus nu eerst tegen de koord van de bocht had geduwd. Ofwel kreeg hij een straf. Het werd uiteindelijk het tweede."

Lees meer over:

Formule 1 Max Verstappen